przejść szkolenie z bhp? Szybko! - bezpieczeństwo i higiena pracy

bhp warszawa

Czym jest Safety Day

Firma działająca w branży zajmującej się bezpieczeństwem i higieną pracy oferuje szereg różnych usług, takich jak szkolenia BHP, szkolenia PPOŻ, kurs z pierwszej pomocy czy też organizację Safety Day. Safety Day jest specjalnym wydarzeniem firmowym,

przejść szkolenie z bhp? Szybko! - bezpieczeństwo i higiena pracy bhp warszawa
podczas którego zapoznaje się pracowników z różnymi niebezpieczeństwami mogącymi wystąpić w miejscu pracy oraz sposobom ich zapobiegania. Organizacją Safety Day zajmuje się specjalna firma działająca w branży BHP, która zatrudnia specjalistów doświadczonych w przeprowadzaniu szkolenia BHP, szkolenia PPOŻ oraz posiadających odpowiednią wiedzą na temat przepisów prawnych. Dzień Bezpieczeństwa organizowany w firmie ma za zadanie poparcie wiedzy teoretycznej z zakresu BHP, PPOŻ oraz z udzielania pierwszej pomocy, ćwiczeniami praktycznymi. Organizacja Safety Day obejmuje takie usługi, jak zapoznanie uczestników z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej, nauka zasad postępowania w sytuacji wypadku drogowego czy też nauka współpracy ze służbami ratunkowymi.

Przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa

Jedną z istotnych usług oferowanych przez firmę, która zajmuje się bezpieczeństwem i higieną pracy, jest przeprowadzenie audytu BHP. Audyt z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy ma na celu sprawdzenie, czy dany zakład pracy spełnia odpowiednie wymagania regulowane przepisami prawnymi znajdującymi się w Kodeksie Pracy. Zlecenie wykonania audytu bezpieczeństwa w naszej firmie może być dobrym pomysłem, ponieważ pozwala na sprawdzenie, czy firma spełnia wymagania BHP. Audyt BHP jest przeprowadzany przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy po przeprowadzonej ocenie wręczają odpowiedni raport pracodawcy z uwagami dotyczącymi tego, co należałoby poprawić. Jednym ze sprawdzanych aspektów istotnych w BHP jest kontrola ukończonego szkolenia BHP przez pracowników, ponieważ jest to jeden w ważniejszych obowiązków pracodawcy w tym zakresie. Przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa w danej firmie może przynieść pracodawcy wiele korzyści i z pewnością pomoże uniknąć nieprzyjemności w razie kontroli Państwowej Inspekcji Pracy.

Szkolenia z pierwszej pomocy dla kierowców

Obowiązek udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu ciąży na każdym obywatelu. Za nieudzielenie pierwszej pomocy mogą grozić różne kary, dlatego ważna jest znajomość zasad udzielania pomocy w konkretnych sytuacjach. Kursy z pierwszej pomocy przedmedycznej są prowadzone przez firmę działającą w branży BHP, która prowadzi także szkolenia PPOŻ oraz szkolenia BHP. Podstawowy kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest podczas kursu na prawo jazdy, w części teoretycznej. Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy jest szczególnie istotna dla kierowców, ponieważ na drodze może dojść do wielu niebezpiecznych wypadków, w których poszkodowani będą wymagali pomocy. Odpowiednio udzielona pierwsza pomoc może zapobiec doznaniu trwałego uszczerbku na zdrowiu osoby poszkodowanej, a w niektórych przypadkach może nawet uratować życie takiej osobie. Ponadto w razie wypadku samochodowego należy pamiętać także o tym, żeby odpowiednio zabezpieczyć miejsce wypadku i je oznakować, o czym uświadamia się kierowców podczas kursu.

Rodzaje pracowników służby BHP

Współcześnie wielu pracodawców i przedsiębiorców korzysta z usług firmy działającej w branży BHP, która oferuje takie usługi, jak szkolenia BHP, szkolenia PPOŻ, obsługa BHP oraz przeprowadzanie audytu bezpieczeństwa. Firma zajmująca się bezpieczeństwem i higieną pracy zatrudnia odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów. W ramach struktury organizacyjnej firm działających w branży BHP można wyróżnić kilka profesji, które wymagają od pracownika posiadania określonych kwalifikacji. Inspektorem do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy może zostać osoba, która posiada zawód technika BHP. Starszym inspektorem do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy jest osoba, która dodatkowo posiada trzyletni staż w służbie BHP, natomiast specjalistą do spraw BHP jest osoba posiadająca wyższe wykształcenie wraz z pięcioletnim stażem pracy. W ramach profesji związanych z tą branżą można wyróżnić jeszcze starszego specjalistę do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy oraz głównego specjalistę do spraw bezpieczeństwa.